ДУИ со комплетна нова листа на кандидати за советници во Советот на општина Тетово

Демократската унија за интеграција вчера ја поднесе кандидатската листа за советници во Советот на општина Тетово за изборите што се очекуваат да се одржат на 20-ти август годинава.

Демократската унија за интеграција на овој изборен циклус доаѓа со комплетна нова листа на кандидати за советници од различни профили.

Во продолжение Ви ја пренесуваме комплетната листа на кандидати за Советници во општина Тетово:

 1. Фатон Ахмети (Носител на листа)
 2. Ветон Мурати
 3. Теута Абази
 4. Амет Реџепи
 5. Емин Велија
 6. Линдита Јахјаи
 7. Шпреса Ќазими
 8. Фитим Мустафи
 9. Кујтеса Бајрами
 10. Сали Елмази
 11. Лиридон Диша
 12. Фатиме Лика
 13. Гезим Бафќари
 14. Лилберт Мемети
 15. Рамије Даути
 16. Кренар Бериша
 17. Луиза Алија
 18. Наим Ајдини
 19. Арбноре Дехари
 20. Елвира Лимани
 21. Артан Ејупи
 22. Наиле Дурмиши
 23. Алајдин Авзиу
 24. Арменд Фазлиу
 25. Мерита Мустафаи
 26. Ендрин Кадриу
 27. Беким Смаили
 28. Нора Муареми
 29. Рабије Мурат
 30. Бајрам Реџепи
 31. Ештреф Дехари
ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...