ДУИ: Апасиев ја откри проруската стратегија за заедничките протести со ВМРО

Димитар Апасиев, како коалиционен партнер на Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ, но и на Алијанса и Беса во коалицијата „61“, денеска ја обелодени проруската стратегија за заедничките протести како опозиција, за спречување на членството на Северна Македонија во Европската Унија. Барајќи други алтернативи за промена на стратешкиот курс на земјата и заробување на патот кон европската интеграција.

Демократската унија за интеграција од петти ноември минатата година ја осуди руската дестабилизирачка агенда зад коалицијата „ново мнозинство 61“, а истото денес се потврдува.

Опозицијата треба да се изјасни кои се новите алтернативи што им се нудат на граѓаните.

Дали ги споделуваат своите ставови со коалициониот партнер, Левица за евро-азиското партнерство?

Демократската унија за интеграција апелира и ги повикува сите политички чинители во земјата да се оградат од овие скандалозни ставови и насилни антиевропски протести поттикнати од проруски елементи во земјата.

Прогресивните сили ќе го финализираат најголемиот проект на Северна Македонија, интеграција во Европската Унија, како единствена алтернатива за земјата.

Демократската унија за интеграција повторно нагласува дека овие насилни протести насочени против иднината на граѓаните откриваат кој е за, а кој против Европската Унија, затоа апелираме граѓаните да се оградат од нив.

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...