Драма на небото во Индија: Руски авион со 244 патници принудно слета поради закана за бомба

Драма на небото во Индија, откако рускиот авион Азур Аира со 244 патници имаше итно слетување во воена база во Индија поради закана за бомба. Авионот на летот од Москва со Гоа во југозападна Индија, со 236 патници и осум членови на екипаж, следа во понеделник доцна навечер во индиската воена база Џамнагар во државата Гауџарат.

Според пишувањата на медиумите, авионот принудно слета поради тоа што авио-компанијата примила мејл во кој се наведувал дека во тој авион имало бомба.

Руската амбасада во Индија соопшти дека дојавата ја добила од индиските власти. Сите патници и членови на екипажот се на сигурно.

ПОСЛЕДНИ

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како и...

Елмас добива нов тренер во Наполи?

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQTимот на Наполи игра прилично слабо од почетокот на сезоната, а претседателот Аурелио...

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Древен гроб на Маите пронајден во текот на изградба на железница во Мексико

Мексиканските археолози откопаа богато украсени остатоци од човечки скелет во гробница стара повеќе од илјада години, во област каде што работниците ја завршуваат изградбата...