(ДОКУМЕНТ) Што се случува, членството на најголемото Движење Беса оди во ВМРО?

Досега невиден феномен се случува во Движењето Беса пред изборите на 20 – ти август на кои граѓаните ќе гласаат за новиот совет.

Членовите на Движењето Беса почнаа на големо да преминуваат од партијата на Касами во партијата предводена од Христијан Мицкоски.

Тоа е затоа што Беса нема право да има членови во локалните избирачки совети и нејзините членови ќе се јавуваат како членови и заменици во име на ВМРО-ДПМНЕ.

Овој феномен открива дека ВМРО на Мицкоски и Беса на Касами коалицирале за тетовскиот совет и најверојатно ги споделиле местата во случај да успеат да обезбедат мнозинство.

Прашањето што се поставува по сето ова е што Движењето Беса и понудило на ВМРО во замена за именување членови и заменици членови во месни комитети, пренесува indeks.mk

ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...