Добри вести за Јувентус пред дербито со Рома

Во тимот на Јувентус се вратија голманот Шчешни и Леонардо Бонучи и ќе бидат спремни за дербито со Рома во сабота.

Шчешни ги пропушти првите два меча во сезоната поради повреда и го замени Матија Перин, кој успеа да ја сочува мрежата против Сасуоло и Сампдорија.

Бонучи играше против Сасуоло, но остана на клупата против Сампдорија поради физички проблеми.

Двајцата се вратија на тренинзите и ќе бидат спремни за дербито со Рома, а Алегри најверојатно ќе ги стави во стартниот состав.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQФудбалерот на Манчестер сити, Кевин Де Брујне е најплатениот играч во Премиер лигата.Белгиецот со околу...

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...