Директорот на Сити: За да го освоите првенството треба да сте најдобар, за ЛШ ви треба среќа

И во изминатата сезона Манчестер Сити остана без трофеј во Лигата на шампионите, триумфот во Премиер лигата е утеха за тимот на Пеп Гвардиола.

Извршниот директор на Манчестер Сити, Феран Соријано во последната изјава за медиумите зборуваше дека Реал Мадрид со многу среќа ја освоил Лигата на шампионите.

„За нас е најважно првенството. Првенството го освојува тој што бил најдобар во текот на сезоната. Трофејот во ЛШ секако дека е нешто што го посакуваме, но овој турнир е поврзан е со среќата и затоа не сме опседнати со него“.

„Луѓето многу зборуваат за успехот на Реал Мадрид во последните сезона, но мислам дека нема да претераме ако кажеме дека тие имаа многу среќа. Заслужија да изгубат уште против Челзи, а потоа и со ПСЖ и Ливерпул, меѓутоа среќата беше на нивна страна“, изјави Соријано.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Меси испратен со свирежи, тој имаше одговор за фановите🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IЛионел Меси синоќа го одигра својот последен натпревар...

Османи објави план од 9 чекори за нормализација на ситуацијата во Косово

Претседавачот со ОБСЕ, министерот Бујар Османи, објави план во девет чекори за деескалација и нормализација на тензиите на северот на Косово. Планот, како што се...

Во експлозија кај Днепар 20 повредени, меѓу кои пет деца

Руска ракета погоди двокатна станбена зграда во близина на Днепар, при што се повредени најмалку 20 лица, меѓу кои пет деца, соопшти синоќа шефот...

Попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пoпладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...