Дибала се посрамоти, го изведе најлошиот корнер во историјата 🎥

Пауло Дибала синоќа го имаше првиот меч на „Олимпико“ во дресот на Рома и беше дочекан со овации.

Аргентинецот одигра добар натпревар, но се посрамоти на стартот, кога го изведе најлошиот корнер во историјата.

Рома го победи Шахтјор со 5:0, а Дибала имаше неколку одлични потези и покажа дека ќе биде големо засилување.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Меси испратен со свирежи, тој имаше одговор за фановите🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IЛионел Меси синоќа го одигра својот последен натпревар...

Османи објави план од 9 чекори за нормализација на ситуацијата во Косово

Претседавачот со ОБСЕ, министерот Бујар Османи, објави план во девет чекори за деескалација и нормализација на тензиите на северот на Косово. Планот, како што се...

Во експлозија кај Днепар 20 повредени, меѓу кои пет деца

Руска ракета погоди двокатна станбена зграда во близина на Днепар, при што се повредени најмалку 20 лица, меѓу кои пет деца, соопшти синоќа шефот...

Попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пoпладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...