Дибала откри кое било првото прашање кое му го поставил на Мурињо

Рома денес на специјална пресконференција го претстави новото засилување, Пауло Дибала.

Дибала доаѓа во Рим како слободен агент откако му заврши договорот со Јувентус и предизвика еуфорија кај фановите на „волчицата“.

„Откако ми заврши договорот со Јувентус разговарав со многу клубови. Новинарите пишуваа дека ќе одам во Интер поради мојот добар однос со Марота. Но откако директорот на Рома дојде во Торино и разговаравме, веднаш ја прифатив понудата и среќен сум што доаѓам во овој клуб“, изјави Дибала.

„Моето прво прашање за Мурињо беше: Што можеме да освоиме? Јас сакам да победувам и да освојувам трофеи. Во Рома има некои одлични темели кои се поставија минатата сезона. Веруваме дека ќе имаме успешна сезона“, додаде Дибала.

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...