Дибала-манија во Рим: Аргентинецот го собори рекордот на Роналдо

Пауло Дибала се пресели во Рома, а навивачите еуфорично го прославија трансферот на Аргентинецот.

Настана вистинско „лудилото“ околу продажбата на дресови со името на Дибала!

Имено, аргентинскиот репрезентативец го собори рекордот на Кристиано Роналдо од 2018 година по број на продадени дресови за еден ден!

Рекордот за продадени дресови во Рома го има легендарниот Франческо Тоти, но Дибала сигурно ќе му се придружи на легендата.

Дибала потпиша договор на три години, а го избра дресот со број 21, иако му била понудена и легендарната „десетка“.

ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...