Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓


Анхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.

Ди Марија сезонава во Серија А запиша 26 настапи и четири голови, но не успеа да освои ниту еден трофеј.

„Завршивме еден тежок и компликуван период. Си заминувам со знаење дека го дадов максимум за овој клуб да продолжи да освојува титула, но тоа не беше возможно. Си заминувам со горчлив вкус во устата со неуспехот, но и со радост што добив многу пријатели во соблекувалната и на трибините. Им благодарам на соиграчите за љубовта која ја покажаа од првиот ден и го поздравувам сите Јувентини“, изјави Ди Марија.

ПОСЛЕДНИ

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQФудбалерот на Манчестер сити, Кевин Де Брујне е најплатениот играч во Премиер лигата.Белгиецот со околу...

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...