Детали за страшната несреќа кај Мостар: Загина тричлено семејство

Четири лица загинаа, а четворица се тешко повредени, од кои едно се здоби со повреди опасни по живот, е епилогот од страшната сообраќајна несреќа што се случи синоќа на автопатот М-17 во градот Буна, јужно од Мостар.

Како што е потврдено за „Аваз“, загинати се Б.К.(35), М.К.(34) и Р.К.(9) кои биле во автомобилот „рено сценик“ и М.П.(46) од автомобилот БМВ Х5.

Во Рено имало членови на едно семејство: сопруга, сопруг и дете…

Во оваа несреќа учествувале четири автомобили. Со тешки телесни повреди се здобиле и луѓето од другите два автомобили.

Сите околности на оваа страшна несреќа се уште се утврдуваат. Истрагата, која ја спровеле припадници на полициската управа во Мостар, а ја водел дежурниот кантонален обвинител, траела повеќе од пет часа.

ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...