Дембеле и Депај обезбедија победа за Барселона против Њујорк Ред Булс

Екипата на Барселона без поголеми проблеми рутински со 2:0 славеше на пријателскиот натпревар против Њујорк Ред Булс.

Натпреварот го решија Осман Дембеле и Мемфис Депај кои беа стрелци на головите. Отпорот фаворитот го скрши на пет минути пред крајот на првиот дел кога Дембеле по една одлична акција и проигрување со Рафиња реализираше за 1:0.

Конечните 2:0 беа поставени пред самиот крај на мечот кога Депај искористи грешка во одбраната на Њујорк и го матираше противничкиот голман.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...