Демант: Милевски од ЛДП не гласал против францускиот предлог!

Деск.мк дознава дека Министерот за локална самоуправа и Претседател на Либерално-демократската партија, Горан Милевски не гласал против францускиот предлог на вчерашната седница на Влада кога се усвоија предлозите од Европскиот Совет и заклучоците на Собранието.

Горан Милевски е позитивен и веќе една недела е во изолација при што не учествува на седниците на Владата, ниту се појавува на работа, иако имал можност да се приклучи на седницата преку “Zoom” апликацијата.

Анонимни медиуми вчера и денеска напишаа дека министерсот за локална самоуправа , Горан Милевски исто така и Претседател на ЛДП гласал против Францускиот предлог на владина седница.

Претседателот на ЛДП и министер за локална самоуправа, Горан Милевски утрово реагираше на пишувањата на опозицијата по гласањето на парламентарното мнозинство за европскиот предлог за отпочнување на преговори за членство на Северна Македонија во ЕУ.

Независно што пишувате, не ви се плашиме, ниту ќе ве оставиме да ја уништите оваа земја, напиша министерот Милевски.

ПОСЛЕДНИ

Меси испратен со свирежи, тој имаше одговор за фановите🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IЛионел Меси синоќа го одигра својот последен натпревар...

Османи објави план од 9 чекори за нормализација на ситуацијата во Косово

Претседавачот со ОБСЕ, министерот Бујар Османи, објави план во девет чекори за деескалација и нормализација на тензиите на северот на Косово. Планот, како што се...

Во експлозија кај Днепар 20 повредени, меѓу кои пет деца

Руска ракета погоди двокатна станбена зграда во близина на Днепар, при што се повредени најмалку 20 лица, меѓу кои пет деца, соопшти синоќа шефот...

Попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пoпладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...