Де Лихт пристигна во Минхен🎥

Матијас Де Лихт пристигн во Минхен, каде што треба да помине медицински прегледи и да потпише договор со Баерн.

Шампионот на Германија за трансферот на Де Лихт ќе му плати 80 милиони евра на Јувентус, па така ќе го направи второ најскапо засилување во историјата на клубот.

Дефанзивецот денес треба да ги мине лекарските прегледи и ќе стави потпис на 5-годишен договор според кој ќе заработува 10 милиони евра по сезона.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

„Лузер“ на колото: Му смееше во лице на Рабио, па експресно доби одговор…🎥

Вчерашниот натпревар во Серија А помеѓу Монца и Јувентус имаше луда завршница во која Монца стигна до изедначување во 92. минута, но само...

Трагикомендија: Славниот англиски клуб примаше смешни голови во ФА Купот – навивачите бараат истрага! 🎥

Славниот Нотс Каунти се најде во центарот на вниманието по натпреварот против Шрузебри во ФА Купот – причината е огромните сомнежи дека станува...

Извлечени групите за Европското првенство!

Наредното лето во Германија ќе се игра Европското првенство, а денес беа и извлечени групите за собирот на најдобрите вропски репрезентации.ГРУПА А: Германија,...

📷Меколи Калкин доби ѕвезда на Булеварот на славните

152 Меколи Калкин, кој го играше осумгодишниот Кевин Мекалистер во божиќниот филм „Сам дома“, доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд во Лос Анџелес,...