Де Лихт ја откри разликата помеѓу Баерн и Јувентус

Холандскиот стопер Матијас де Лихт ова лето го напушти Јувентус и се пресели во Баерн Минхен.

Де Лихт во 2019 година пристигна во Јувентус за 85 милиони евра, но не и оправда во целост очекувањата, па беше продаден во Баерн за 70 милиони евра.

Холанѓанецот сега направи споредба помеѓу двата клуба, а тоа сигурно нема да им се допадне на „бјанконерите“.

„Поминав убав период во Јувентус, но почувствував дека ми е потребен нов предизвик. Јуве е голем тим, но трансферот во Баерн беше голем чекор напред за мене. Зошто? Затоа што Баерн има амбиции да ја освои Лигата на шампиони. Тоа не го почувствував во Јувентус“, изјави Де Лихт.

„Баерн Минхен е поблиску до филозофијата на холандската репрезентација. Задоволен сум од тоа како поминаа првите два месеци“, додаде Холанѓанецот.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...