Даниел Кајмакоски ужива на плажа со нова девојка

Летото за пејачот штотуку започна. Даниел Кајмакоски пред неколку година се пресели во соседна Србија, каде продолжи да ја гради својата музика кариера.

Фото: Принтскрин- Инстаграм

Пејачот е активен на музичка сцена, а заедно со својот бенд преку целото лето настапуваше низ регионот. По напорната работа пејачот реши почетокот на месец септември да го искористи и да ужива покрај море.

Фото: Принтскрин- Инстаграм

Кајмакоски не е премногу активен на социјалните мрежи и секојдневно не објавува за актуелните случувања во неговиот живот, а многу ретко открива детали од неговиот приватен живот. Сепак, овој пат пејачот реши да не почести со неколку фотографии.

 

Кој вели дека летото завршило? Се надевам дека и вие уживавте во вашиот одмор како и јас… Се уште ве сакам без огледа на се! – напиша Даниел во описот на фотографија која пејачот ја сподели со своите следбеници.

Фото: Принтскрин- Инстаграм

Даниел на својот инстаграм профил се пофали дека одморот го поминува во женско друштво. На фотографиите може да се забележи дека Даниел и дамата која е во негово друштво се разладуваат со пиво, уживаат под сончевите зраци и мирното море.

Фото: Принтскрин- Инстаграм

Каде точно летуваат и која е девојката која е во негово друштво не знаеме, но веруваме дека уживаат еден покрај друг.

ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...