Дани Алвеш обвинет за сексуално малтретирање

Легендата на Барселона и бразилскиот фудбал, Дани Алвеш е обвинет за сексуално малтретирање, потврди судот во Каталонија.

Судот го разгледува обвинението на негова адреса дека сексуално нападнал некоја девојка на 30-ти декември во Барселона.

Наводниот инцидент се случило во ноќен клуб во Барселона, а жената го обвинува фудбалерот дека ја ставил раката во нејзината долна облека.

Адвокатскиот тим на Дани Алвеш негира било каква поврзаност помеѓу играчот и жената, а и сопругата на фудбалерот му даде поддршка.

ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...