Дали Оливер Кан ја исмејуваше Барселона? 🎥

Ждрепката за Лигата на шампионите сакаше Барселона и Баерн Минхен да играат заедно во групата Ц, а интересна реакција во тој момент имаше Оливер Кан.

Кан се насмевна по извлекувањето на Барселона, а оваа негова реакција многумина ја пренесуваа како исмејување на каталонскиот гигант.

Во изјава за „Билд“ Кан се обиде да објасни дека не се работело за никакво исмејување.

„Мојот гест беше погрешно разбран. Левандовски не напушти пред само неколку недели и потпиша за Барселона, сега ждребот не спои. Се насмевнав само затоа што судбината сакаше толку брзо повторно да не спои. Имам почит за Роберт и Барселона, верувам дека натпреварите ќе бидат уживање за фудбалските фанови“, изјави Кан.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Адеми: Албанската опозиција предводена од ВМРО го блокираше Законот за игри на среќа

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку прес-конференција ги отфрли сите тврдења на албанската опозиција за Законот за игри на среќа. Адеми рече...