Дачиќ во еднодневна посета на Унгарија

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ денеска ќе престојува во еднодневна посета на Унгарија.

Дачиќ во Будимпешта ќе се сретне со неговиот унгарски колега, министерот за надворешни работи и надворешна трговија Петер Сијарто. Попладнево е предвидено српскиот министер да се сретне со унгарскиот премиер Виктор Орбан. Во ноември минатата година, Дачиќ и Сијарто на маргините на министерскиот состанок на Централноевропската иницијатива (ЦЕИ) во Софија разговараа за важноста од зајакнување на регионалната соработка преку иницијативи како што е ЦЕИ.

ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...