Cкандал во Челзи: Директорот на клубот доби отказ!

Голем ceкc cкандал го тресе англискиот премиерлигаш Челзи.

Англискиот гигант го отпушти маркетинг директорот, Демијан Вилоби кој на оваа функција дојде пред само еден месец. Причината за отказот се недоличните пораки кој тој ги испраќал на фудбалската агентка Каталина Ким.

Ова е случај од пред неговиот ангажман во Челзи, но новиот газда не сака клубот да биде поврзуван со негативни теми и затоа веднаш го отпушти.

Во јавноста се откриени и дел од пораките.

„Испрати ми слика, јас сум гол, дојди во Лондон да бидеме палави“, гласела една од пораките.

„Неодамна до клубот пристигнаа докази за недоличните пораки од господинот Вилоби пред тој да биде ангажиран во Челзи…И покрај тоа што станува збор за случај пред неговиот ангажман во клубот ваквото однесување е спротивно од темелите на клубот и работната култура која ја естаблираме“, објавија од Челзи.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Парите прават чуда: Меси, КР и Бензема играат за ист клуб во Лигата на шампионите во сезоната 2023/24?

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд почетокот на јуни, сопственикот на Њукасл Јунајтед е и мнозински акционер на четири водечки клубови во Саудиска...

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...