Човек на Барса сакал да поткупи функционер на УЕФА, за да се покрене истрага против ПСЖ и Сити

Официјален претставник на Барселона се обиде да поткупи функционер на УЕФА со идеја да покрене истрага против Манчестер Сити и Пари Сен Жермен за можно прекршување на правилата за финансиски фер-плеј во февруари 2020 година.

Ова го тврди новинарот Сајмон Купер од „Фајненшл тајмс“ во својата книга.

„Има ли некој во одделот за финансиски фер-плеј кој можеме да го платиме?“, прашал претставникот на Каталонците за време на вечерата.

Сепак, авторот не открива повеќе детали за случајот.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...