Човек близок до Меси: Нема никаква понуда од Барселона

Фановите на Барселона можат да бидат задоволни бидејќи клубот донесе големи засилувања ова лето.

Сепак, главна тема во Каталонија се зборовите на претседателот Лапорта, кој изјави дека „Меси се уште не завршил“ со Барселона и дека може да се врати во иднина.

Договорот на Аргентинецот со ПСЖ завршува следното лето, па фановите се надеваат дека може да се врати на „Камп Ноу“.

„Мундо Депортиво“ стапи во контакт со еден од адвокатите на Меси, кој демантира дека Барселона испратила понуда.

„Нема никаква понуда од Жоан Лапорта до никој од тимот на Меси. Секој кој што тврди такво нешто, лаже“, изјави изворот.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...