Челзи спреми одмазда за Барселона

Барселона ова лето успеа да договори неколку одлични засилувања, но каталонскиот гигант се уште работи на неколку трансфери.

Каталонците претходно ги ангажираа Франк Кеси и Андреас Кристенсен како слободни играчи, по што потрошија 100 милиони евра за Рафиња и Роберт Левандовски.

Челзи го имаше договорено Рафиња, но тој сепак реши да потпише за Барселона, а слична е ситуацијата и со Жил Кунде од Севиља.

„Мундо Депортиво“ пишува дека ова ги изнервирало главните луѓе во Лондон и решиле да ги прекинат сите преговори со Барселона за Цезар Аспиликуета и Маркос Алонсо.

Барселона сакаше да ги ангажира двајцата фудбалери, но Челзи нема да ги продаде поради тоа што каталонскиот тим веќе им украде двајца фудбалери.

ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...