Челзи го претстави Стерлинг🎥

Челзи денес официјално го потврди трансферот на Рахим Стерлинг од Манчестер Сити.

27-годишниот фудбалер доаѓа на „Стенфорд Бриџ“ за 47,5 милиони евра, а со „сините“ потпиша договор на 5 години со опција за продолжување на уште една сезона.

Стерлинг наскоро ќе им се придружи на своите нови соиграчи, кои моментално се на подготовки во САД.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

„Лузер“ на колото: Му смееше во лице на Рабио, па експресно доби одговор…🎥

Вчерашниот натпревар во Серија А помеѓу Монца и Јувентус имаше луда завршница во која Монца стигна до изедначување во 92. минута, но само...

Трагикомендија: Славниот англиски клуб примаше смешни голови во ФА Купот – навивачите бараат истрага! 🎥

Славниот Нотс Каунти се најде во центарот на вниманието по натпреварот против Шрузебри во ФА Купот – причината е огромните сомнежи дека станува...

Извлечени групите за Европското првенство!

Наредното лето во Германија ќе се игра Европското првенство, а денес беа и извлечени групите за собирот на најдобрите вропски репрезентации.ГРУПА А: Германија,...

📷Меколи Калкин доби ѕвезда на Булеварот на славните

152 Меколи Калкин, кој го играше осумгодишниот Кевин Мекалистер во божиќниот филм „Сам дома“, доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд во Лос Анџелес,...