Чави: Работиме на регистрација на играчите, имаме рок до два часа пред натпреварот

Денешната прес-конференција на Чави привлече големо внимание во Шпанија, бидејќи во Барселона во овој период е турбулентно поради потешкотиите да се регистрираат летните засилувања.

Првото прашање кое Чави го доби од новинарите беше на таа тема, а Чави откри дека Барса активирала четврто интерно рефинансирање и сите очекуваат утре се да биде завршено.

„За да не прашувате дополнителни ќе ви објаснам како стојат работите. Напорно работиме да ги регистрираме играчите и сите сме оптимисти. Денес клубот активираше четврто рефинансирње и утре ќе видиме дали ќе ги регистрираме сите играчи кои пристигнаа летово. Рокот за пријавување на играчите е два часа до почетокот натпреварот, имаме време и ќе видиме што ќе се случи“, објасни Чави.

Сезоната во Ла Лига Барселона ја стартува утре од 21:00 часот со натпреварот против тимот на нашиот Столе Димитриевски, Рајо Ваљекано.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

„Лузер“ на колото: Му смееше во лице на Рабио, па експресно доби одговор…🎥

Вчерашниот натпревар во Серија А помеѓу Монца и Јувентус имаше луда завршница во која Монца стигна до изедначување во 92. минута, но само...

Трагикомендија: Славниот англиски клуб примаше смешни голови во ФА Купот – навивачите бараат истрага! 🎥

Славниот Нотс Каунти се најде во центарот на вниманието по натпреварот против Шрузебри во ФА Купот – причината е огромните сомнежи дека станува...

Извлечени групите за Европското првенство!

Наредното лето во Германија ќе се игра Европското првенство, а денес беа и извлечени групите за собирот на најдобрите вропски репрезентации.ГРУПА А: Германија,...

📷Меколи Калкин доби ѕвезда на Булеварот на славните

152 Меколи Калкин, кој го играше осумгодишниот Кевин Мекалистер во божиќниот филм „Сам дома“, доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд во Лос Анџелес,...