Чави откри кога Меси ќе донесе одлука каде да продолжи


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓


Tренерот на Пари Сен Жермен, Кристоф Галтие на вчерашната прес-конференција потврди дека Лионел Меси дефинитивно наредната сезона нема да игра за Пари Сен Жермен.

Засега не е познато каде Меси ќе ја продолжи кариерата, а како најголеми фаворити за неговиот потпис се Барселона и Ал Хилал од Саудиска Арабија. Кога е Барселона во прашање не е јасно дали Каталоците ги имаат решеное сите финансиски проблеми за да можат да го регистрираат Меси.

Стратегот на Барселона разговараше со новинарите на „Мундо Депортиво“ и една од темите на разговорот секако беше потенцијалното враќање на Меси.

„Лео ќе донесе одлука наредната недела и сите мораме да го оставиме да нема никаков притисок. Ако ние зборуваме за него секој ден, тоа нема да ни помогне. Постојат најави каде може да оди, а тој ќе одлучи наредната недела. Сите знаат дека за него вратата на Барселона е отворена и тука нема дебата. Ако дојде до тоа јас да се прашувам секако дека сакам да се врати“:

Ниту Чави знае и не може да каже дали Барселона финансиски е способна да го доведе.

„Лео ја има мојата поддршка 100%, меѓутоа за договорот и деталите околу таа ситуација не можам да кажам ништо затоа што не се моја надлежност“, изјави Чави.

ПОСЛЕДНИ

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQФудбалерот на Манчестер сити, Кевин Де Брујне е најплатениот играч во Премиер лигата.Белгиецот со околу...

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...