Чави го собори рекордот на Зидан во Примера

Барселона постигнува одлични резултати под водство на Чави Ернандес, а со синоќешната победа тој постави рекорд во Ла Лига.

Барселона вчера славеше против Мајорка и стигна до 19 бодови сезонава, а херој во триумфот беше Левандовски.

Оваа победа на каталонскиот гигант значеше и рекорд за Чави, кој остана непоразен на 18 гостувања како тренер на Барселона и тоа е нов рекорд.

Претходниот рекорд го имаше Зинедин Зидан како тренер на Реал Мадрид.

„Рекордот нема да има значење, ако не освојуваме трофеи. Ова е добар показател дека работиме добро, но сепак трофеите се најважни“, изјави Чави.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Меси испратен со свирежи, тој имаше одговор за фановите🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IЛионел Меси синоќа го одигра својот последен натпревар...

Османи објави план од 9 чекори за нормализација на ситуацијата во Косово

Претседавачот со ОБСЕ, министерот Бујар Османи, објави план во девет чекори за деескалација и нормализација на тензиите на северот на Косово. Планот, како што се...

Во експлозија кај Днепар 20 повредени, меѓу кои пет деца

Руска ракета погоди двокатна станбена зграда во близина на Днепар, при што се повредени најмалку 20 лица, меѓу кои пет деца, соопшти синоќа шефот...

Попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пoпладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...