Чави бара од Лапорта да го врати Меси

Вчера претседателот на Барселона, Жоан Лапорта истакна дека историјата на Меси во Барса не е завршена, па фановите се прашуваат дали е можно Аргентинецот да се врати на „Камп Ноу“.

Тренерот на Каталонците Чави Ернандез секако сака повторно да го види својот поранешен соиграч на „Камп Ноу“.

Медиумите тврдат дека Чави разговарал со претседателот Жоан Лапорта и побарал од него да направи се за да го врати Меси по истекот на неговиот договор со Пари Сен Жермен. Тој смета дека ваквиот потег ќе и помогне на Барса и спортски и финансиски.

Договорот на Аргентинецот со ПСЖ е до јуни 2023 година, а вклучува и опција за продолжување на уште 12 месеци.

И самиот Лапорта во своето интервју призна дека сака да го врати Меси во Барселона

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...