Технологија

Apple конечно го претстави долгоочекуваниот хедсет за виртуелна реалност Vision Pro

Откако се појавија првите навестувања пред неколку години, фановите на Apple и технолошките ентузијасти со нетрпение чекаа и шпекулираа што ќе понуди нивниот прв...

Маск потврди – Twitter го менува името

Сопственикот на Twitter, Илон Маск, ги потврди плановите и шпекулациите дека популарната социјална мрежа ќе го смени името. Под објавата на „Дејли њуз“ на Twitter,...

Европската Вселенска Агенција утре ќе го пушти првиот „стриминг во живо“ од Марс

Утре, со почеток во 18:00 часот по македонско време, ESA – Европската Вселенска Агенција, ќе го пушти првиот досега „стриминг во живо“ од орбитата...
- Advertisement -