Свет

Мајк Пенс сака да биде американски претседател

Мајк Пенс, потпретседател на САД во мандатот на Доналд Трамп, влегува во трката на републиканските кандидати за претседателска кандидатура - ​​против својот поранешен шеф....

Поранешен агент на ФБИ кој 20 години работел за Русија е пронајден мртов во затвор

Американскиот двоен шпион кој работел за Русија, Роберт Хансен, бил пронајден мртов во затвор во Денвер, Колорадо. Како што пренесува Би-Би-Си, Хансен бил поранешен агент...

(Видео) Педесет полицајци повредени во немирите во Лајпциг

Крајнолевичарските демонстранти викендов се судрија со германската полиција во источниот град Лајпциг во немири предизвикани од неодамнешната судска одлука, со која во затвор беа...
- Advertisement -