Регион

Двојно убиство и самоубиство во Панчево: Маж убил дете и жена, соседите го пријавија злосторството

Средовечен маж со остар предмет, најверојатно нож, ги убил детето и неговата сопруга, а потоа се обесил во стан во Панчево. Се дознава дека соседите...

Турските специјални сили пристигнаа на Косово за да му помогнат на КФОР

Припадници на турскиот баталјон командоси, чие испраќање беше побарано од НАТО, пристигнаа на Косово поради неодамнешното влошување на безбедносната состојба. Претставник на турското Министерство за...

Лајчак и Ескобар денеска во Белград, утре во Приштина

Претставникот на ЕУ за дијалог меѓу Косово и Србија, Мирослав Лајчак и американскиот емисар за Западен Балкан Габриел Ескобар денеска ќе престојуваат во Белград,...
- Advertisement -