Бруно за иднината на Роналдо: Зборувавме пред неколку недели…

Плејмејкерот на Манчестер Јунајтед, Бруно Фернандеш зборуваше за иднината на неговиот сонародник и пријател, Кристиано Роналдо.

Последните недели силни се шпекулира дека Роналдо може да го напушти Манчестер Јунајтед бидејќи не верува во проектот и сака да игра во Лигата на шампиони.

Летните подготовки на „црвените ѓаволи“ започнуваат во понеделник, а Бруно очекува Роналдо да биде присутен на подготовките.

„Каква е ситуацијата со Роналдо? Зборував со него пред неколку недели, па очекувам да се сретнеме на 4-ти за да се спремаме за новата сезона. Нема ништо друго“.

„Меѓутоа, секој сам одлучува за својата иднина. Не мислам дека Манчестер Јунајтед сака да загуби така ценет ресурс како Кристиано“, изјави Бруно Фернандеш.

ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...