Брнабиќ ја откажа средбата со сенаторите од САД

Премиерката на Србија Ана Брнабиќ ја откажа средбата со група сенатори од Соединетите Американски Држави која беше планирана за утре во 11 часот, соопшти вечерва српската влада.

„Средбата на премиерката на Република Србија, Ана Брнабиќ, со група сенатори од Соединетите Американски Држави, која беше планирана за утре, 25 мај во 11 часот, се откажува“, се наведува во соопштението на Владата, без да се образложат причините за откажувањето.

Сенаторите од САД Крис Марфи и Гери Питерс се во посета на Белград, а утре претпладне ќе бидат примени од претседателот на Србија, Александар Вучиќ.

ПОСЛЕДНИ

Парите прават чуда: Меси, КР и Бензема играат за ист клуб во Лигата на шампионите во сезоната 2023/24?

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд почетокот на јуни, сопственикот на Њукасл Јунајтед е и мнозински акционер на четири водечки клубови во Саудиска...

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...