Бред Пит ги покажа своите скулптури и призна дека размислува каде згрешил во врските

Актерот Бред Пит не престанува да нè изненадува како со своите модни изданија така и со изјавите во кои открива како се чувствува во последните години по разводот со Анџелина Џоли.

Изминатиов викенд Бред го имаше своето деби како скулптор на групна изложба во уметничкиот музеј „Сара Хилден“ во Тампере, Финска.

Деветте дела на Пит на изложбата вклучуваат голема гипсена плоча што претставува пукање, како и серија силиконски скулптури во облик на куќа, од кои секоја е погодена со куршуми од различен калибар.

 

„Станува збор за саморефлексија. Се работи за тоа каде сум згрешил во односите, каде сум соучесник“, рече Пит на отворањето.

„За мене, ова произлезе од она што јас го нарекувам радикален самоинвентар станувајќи навистина брутално искрен со себе и земајќи ги предвид оние што можеби сум ги повредил и моментите во кои погрешив“, објасни тој.

ПОСЛЕДНИ

Меси испратен со свирежи, тој имаше одговор за фановите🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IЛионел Меси синоќа го одигра својот последен натпревар...

Османи објави план од 9 чекори за нормализација на ситуацијата во Косово

Претседавачот со ОБСЕ, министерот Бујар Османи, објави план во девет чекори за деескалација и нормализација на тензиите на северот на Косово. Планот, како што се...

Во експлозија кај Днепар 20 повредени, меѓу кои пет деца

Руска ракета погоди двокатна станбена зграда во близина на Днепар, при што се повредени најмалку 20 лица, меѓу кои пет деца, соопшти синоќа шефот...

Попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пoпладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...