Бразилски новинар го критикуваше Жесус: Португеса е поголем клуб од Арсенал!

Бразилскиот напаѓач Габриел Жесус пред неколку дена официјално беше претставен како ново засилување во Арсенал.

Жесус одлучи да го напушти Манчестер Сити откако овој клуб го доведе Ерлинг Халнд. Поради тоа донесе одлука да го напушти „Етихад“ и го избра Арсенал за негов нов клуб. Пред неколку денаЖесус беше и официјално претставен на „Емирати“.

Во трансфер вреден од скоро 60 милиони евра Жесус потпиша петгодишен договор и го избра дресот со број девет. Но, неговиот трансфер не беше прифатен во дел од бразилската јвност. Бразилскиот новинар, Нето жестоко го критикуваше.

„Видов дека Габриел Жесус потпиша за Арсенал. Тоа е баш мал клуб, мал клуб. Португеса Сантиста е поголем клуб од Арсенал. Што тој клуб освои во последните пет години? Зарем мисли дека во Арсенал заслужува место во репрезентацијата на Бразил за СП во Катар? Повеќе би го земал Габигол кој редовно постигнува голови во поголем клуб, во Фламенго“, порача Нето.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...