Бразил се жали: Бразилската химна испратена со свирежи во Париз, се фрлаа и банани на теренот

Репрезентацијата на Бразил забележа убедлива победа во Париз против Тунис.

Еден од стрелците на овој гол беше фудбалерот на Тотенхем Ричарлисон. При прославата на голот Ричарлисон наиде на жестоки реакции од трибините, а кон него беше фрлена и банана.

Исто така пред почетокот на натпреварот можеа да се слушнат свирежи додека се интонираше бразилската химна. Од Бразил се пожалија на ваквото однесување и се побара казна.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Наполи и Де Лаурентис под истрага за сомнителни трансфери!

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQНаполи и сопственикот Аурелио де Лаурентис се обвинети поради финансиски малверзации, односно лажирање...

Руските пропагандисти со лажно видео ги „закопуваат“ паднатите украински војници во биоразградливи мешунки

Руските пропагандисти измислија ТВ сторија наводно направена од каналот 1+1. Масовните медиуми во Кремљ, сметките на Фејсбук на кинески јазик, каналите на Z-Telegram, проруските сметки на Тик-Ток и некои сајтови на англиски...

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како и...

Елмас добива нов тренер во Наполи?

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQTимот на Наполи игра прилично слабо од почетокот на сезоната, а претседателот Аурелио...