Браво за Македонецот Андоновски: Дозволи за САД да настапи репрезентативка со хендикеп!

Maкедонецот Влатко Андоновски кој е селектор на женската репрезентација на САД испиша историја не само во репрезентацијата на САД туку и пошироко.

Андоновски дозволи фудбалерка со хендикеп да настапи и тоа да одигра 90 минути во репрезентацијата на САД. САД овој натпревар против Колумбија го доби со 2:0.

Станува збор за Карсон Пикет, таа стана првата репрезентативка која настапила на фудбалски натпревар со разлика во екстремитетите.

„Добро тренираше во изминатите денови и среќен сум што одигра навистина добри 90 минути“, изјави Андоновски по натпреварот.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...