Ботман објасни зошто го избрал Њукасл пред Милан

Новото засилување на Њукасл, Свен Ботман објасни зошто го избрал англискиот клуб пред Милан.

Двата клуба водеа голема битка за неговиот потпис, на крајот Ботман се пресели во Њукасл за трансфер вреден 40 милиони евра.

Холанѓанецот призна дека сакал да игра во Премиер лигата и верува во амбициозниот проект на Њукасл.

„Амбициозниот проект на Њукасл и можноста да играм во Премиер лигата беа решавачки фактори. Моето мислење за Милан исто така беше добро, но на крајот чувството кое го имав за Њукас беше подобро. Сакав да дојдам во овој клуб уште во јануари. Ваква можност не се пропушта“, изјави младиот дефанзивец.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...