Борбата со тешката болест го промени: Себастијан Алер непрепознатлив📷

Себастијан Алер летово направи трансфер во Борусија Дортмунд, но само неколку дена подоцна му беше дијагностициран рак на тестисите.

Напаѓачот сега го чека голема борба со болеста и веќе почна со процесот на хемотерапија, која очигледно многу го исцрпува.

Алер беше на една операција како прва фаза од третманот, и утрово за прв пат се појави негова фотографија на социјалните мрежи.

Неговата сопруга објави фотографија, на која фудбалерот изгледа непрепознатливо.

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...