„Борачите“ Савиќ и Торес ја добија казната од Ла Лига

Фудбалерите на Атлетико Мадрид и Барселона добија по два натпревари суспензија за борбата во боречки стил во дербито во Ла Лига.

Шпанските медиуми шпекулираа дека казната за Торес и Савиќ може да биде од 4 до 12 натпревари, но сепак двајцата поминаа со по казна од два натпревари.

Савиќ и Торес беа исклучени во 92. минута откако влегоа во жесток дуел во неделното дерби. Црногорскиот стопер ќе ги пропушти натпревари на Атлетико с Алмерија на гости и Ваљадолид дома.

Торес на Чави нема да му биде на располагање за натпреварите со Гетафе дома и Гирона на гости.

Во извештајот од натпреварот судијата навел дека Савиќ го фатил Торес за врат, а Шпанецот возвратил со кубење за коса. Барселона ќе потсетиме славеше во дербиото со 1:0.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...