Бобан упати критики кон Клоп и Гвардиола

Легендата на Милан, Звонимир Бобан даде големо интервју за „Газета дело спорт“, во кое ги критикуваше менаџерите на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола и на Ливерпул, Јирген Клоп.

Двајцата често се жалаат за тешкиот распоред, големиот број на натпревари за играчите во домашните конкуренции и Европа.

„Клоп и Гвардиола ја освојуваат Премиер лигата со своите клубови и секогаш стигнуваат до финалето или полуфиналето на Лигата на шампионите. Имаат 25 ѕвезди и пет замени, не разбирам зошто се жалат. Можеби тоа се само изговори, но не им се потребни. Разбирам дека во Англија имаат уште едно домашно натпреварување, но за тоа треба да се расправаат со својата лига“, изјави Бобан.

„Тие треба да разговараат со своите клубови кои се залагаат да играат повеќе европски натпревари бидејќи таму добиваат најмногу приходи“, додаде Бобан.

ПОСЛЕДНИ

Меси испратен со свирежи, тој имаше одговор за фановите🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IЛионел Меси синоќа го одигра својот последен натпревар...

Османи објави план од 9 чекори за нормализација на ситуацијата во Косово

Претседавачот со ОБСЕ, министерот Бујар Османи, објави план во девет чекори за деескалација и нормализација на тензиите на северот на Косово. Планот, како што се...

Во експлозија кај Днепар 20 повредени, меѓу кои пет деца

Руска ракета погоди двокатна станбена зграда во близина на Днепар, при што се повредени најмалку 20 лица, меѓу кои пет деца, соопшти синоќа шефот...

Попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пoпладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...