Бледо издание на шампионот, Мањан го спаси Милан од пораз против Сасуоло

Фудбалерите на Сасуоло и Милан ремизираа вечерва на стадионот „Мапеи“ одигрувајќи без голови во натпреварот од 4. коло во Серија А.

Денешниот натпревар не понуди многу и не донесе фудбал со многу прилики, не видовме скоро ништо, посебно од „росонерите“.

Можеше Милан и да изгуби ако Мајк Мањан не му го одбранеше пеналот на Доменико Берарди во 23. минута од натпреварот. Беше тоа пред се очаен пенал од Берарди ко јсакаше да ја пласира топката, но Мањан го прочита и одбрани без поголеми проблеми.

Подоцна Берарди се повреди и мораше да го напушти теренот. Милан тешко успеваше да го загрози голот на Консиљи. Проблем за Милан може да биде повредата на Флоренци во финишот од натпреварот.

Флоренци почувствува болка во задната ложа и повредата не изгледаше наивно, преостанатите седум минути Милан мораше да ги доигра со играч помалку затоа што Пиоли ги искористи сите замени.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...