Бившиот министер Хајредини: Ќулафкова и за пандемијата ги обвинуваше Албанците!

Поаѓајќи од своите длабоко всадени фашисоидни предрасуди кон Албанците, академик Катица Ќулафкова, убедена дека пандемијата од КОВИД-19 ќе се шири само меѓу албанското население, уште на самиот почеток на болеста, ќе ја даде следната изјава: “Соживотот ќе го плаќаме со живот”. Според тоа, не е неочекуван нејзиниот и не само нејзиниот став, врзан со иднината на МАНУ.

За актуелните проблеми во МАНУ, кои не се нови и за пошироката јавност непознати, во вчерашната колумна објавена во весникот ЛАЈМ, пошироко и аргументирано, пишуваше и академик Абдулменаф Беџети.

ПОСЛЕДНИ

Меси испратен со свирежи, тој имаше одговор за фановите🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IЛионел Меси синоќа го одигра својот последен натпревар...

Османи објави план од 9 чекори за нормализација на ситуацијата во Косово

Претседавачот со ОБСЕ, министерот Бујар Османи, објави план во девет чекори за деескалација и нормализација на тензиите на северот на Косово. Планот, како што се...

Во експлозија кај Днепар 20 повредени, меѓу кои пет деца

Руска ракета погоди двокатна станбена зграда во близина на Днепар, при што се повредени најмалку 20 лица, меѓу кои пет деца, соопшти синоќа шефот...

Попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пoпладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...