Бившиот министер Хајредини: Ќулафкова и за пандемијата ги обвинуваше Албанците!

Поаѓајќи од своите длабоко всадени фашисоидни предрасуди кон Албанците, академик Катица Ќулафкова, убедена дека пандемијата од КОВИД-19 ќе се шири само меѓу албанското население, уште на самиот почеток на болеста, ќе ја даде следната изјава: “Соживотот ќе го плаќаме со живот”. Според тоа, не е неочекуван нејзиниот и не само нејзиниот став, врзан со иднината на МАНУ.

За актуелните проблеми во МАНУ, кои не се нови и за пошироката јавност непознати, во вчерашната колумна објавена во весникот ЛАЈМ, пошироко и аргументирано, пишуваше и академик Абдулменаф Беџети.

ПОСЛЕДНИ

„Лузер“ на колото: Му смееше во лице на Рабио, па експресно доби одговор…🎥

Вчерашниот натпревар во Серија А помеѓу Монца и Јувентус имаше луда завршница во која Монца стигна до изедначување во 92. минута, но само...

Трагикомендија: Славниот англиски клуб примаше смешни голови во ФА Купот – навивачите бараат истрага! 🎥

Славниот Нотс Каунти се најде во центарот на вниманието по натпреварот против Шрузебри во ФА Купот – причината е огромните сомнежи дека станува...

Извлечени групите за Европското првенство!

Наредното лето во Германија ќе се игра Европското првенство, а денес беа и извлечени групите за собирот на најдобрите вропски репрезентации.ГРУПА А: Германија,...

📷Меколи Калкин доби ѕвезда на Булеварот на славните

152 Меколи Калкин, кој го играше осумгодишниот Кевин Мекалистер во божиќниот филм „Сам дома“, доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд во Лос Анџелес,...