Бијонсе го објави новиот албум после 6 години

Фановите и критичарите со воодушевување го примија долгоочекуваниот нов албум на Бијонсе, насловен „Ренесанса“ (Renaissance), нејзино прво соло издание по шест години пауза. На албумот со 16 песни во денс стил има и соработки со имиња како Дрејк, Скрилекс и Грејс Џонс.

Бијонсе вели дека „Ренесанса“ е првиот дел од планирана трилогија.

„Триделниот проект беше снимен за период од три години за време на пандемијата. Мојата намера беше да создадам сигурно место, ослободено од перфекционизам и претерано размислување“, вели Бијонсе.

Beyonce Shares Snap With Kids Before Releasing Renaissance - Techno Blender

Многумина ја пофалија структурата на албумот, на кој песните се надоврзуваат една на друга како да е клупски микс.

„Албумот е посвета на две музички форми: крајот на 1980-ите и хаус и диско сцената од почетокот на 1990-ите. Овие песни ќе ги полнат клупските подиуми во следните години“, напиша „Телеграф“.

Други критичари кажаа дека албумот е како бесконечна забава и дека има жестока клупска енергија.

Доаѓањето на „Ренесанса“ беше невообичаено долго за стандардите на Бијонсе. Откако изненадувачки ги објави претходни два албума во 2013 и 2016, новиот беше најавен со сингл уште пред шест недели.

ПОСЛЕДНИ

„Лузер“ на колото: Му смееше во лице на Рабио, па експресно доби одговор…🎥

Вчерашниот натпревар во Серија А помеѓу Монца и Јувентус имаше луда завршница во која Монца стигна до изедначување во 92. минута, но само...

Трагикомендија: Славниот англиски клуб примаше смешни голови во ФА Купот – навивачите бараат истрага! 🎥

Славниот Нотс Каунти се најде во центарот на вниманието по натпреварот против Шрузебри во ФА Купот – причината е огромните сомнежи дека станува...

Извлечени групите за Европското првенство!

Наредното лето во Германија ќе се игра Европското првенство, а денес беа и извлечени групите за собирот на најдобрите вропски репрезентации.ГРУПА А: Германија,...

📷Меколи Калкин доби ѕвезда на Булеварот на славните

152 Меколи Калкин, кој го играше осумгодишниот Кевин Мекалистер во божиќниот филм „Сам дома“, доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд во Лос Анџелес,...