Без струја утре делови од осум скопски општини

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Карпош, Aеродром, Центар, Сарај, Студеничани, Гази Баба, Сопиште, Кисела Вода, соопштуваат од Регионалниот центар за управување со кризи – Скопје.

Според најавата, утре во периодот од 10:30 до 13:00 часот без напојување со електична енергија ќе останат корисниците од улицата „Струшка”, Општина Карпош, од 08:30 до 14:30 часот од улицата „Блажо Орландиќ” парни од бр.8 нагоре, Општина Aеродром, а од 08:00 до 15:00 часот  од улицата „Орце Николов”, Општина Центар.

Утре од 09:00 до 14:00 часот без струја ќе бидат корисниците од корисниците од селата Буковиќ,
Раовиќ, Ласкарци, Паничари, Општина Сарај, од 09:00 до 12:00 часот од ул.2 во село Долно Количани, Општина Студеничани,  а од 08:00 до 10:00 часот од бул.„Александар Македонски”, Општина Гази Баба.

Исто така, во периодот од 08:30 до 14:30 часот без струја ќе бидат корисниците од „Рудопроект”, „Каменолом Вардар Градба”, „Викендици Јаболци”, с.Јаболци, „Сателитски Центар Нова Брезница”, Нова Брезница, Ловиште „Јасен”, викендици „Држилово”, с.Држилово, Карст с.Јаболци, Викендици Патишка Река, с.Патишка Река, ПЦЦ „Хидро” во Општина Сопиште и корисниците од селата Осинчани, Малчиште, Елово, Црн Врв, Општина Студеничани, од 09:0 до 11:00 часот  корисниците од УСЈЕ – ул. 4, Општина Кисела Вода, од 09:00 до 12:00 часот од селото Света Петка, Општина Сопиште.

ПОСЛЕДНИ

„Лузер“ на колото: Му смееше во лице на Рабио, па експресно доби одговор…🎥

Вчерашниот натпревар во Серија А помеѓу Монца и Јувентус имаше луда завршница во која Монца стигна до изедначување во 92. минута, но само...

Трагикомендија: Славниот англиски клуб примаше смешни голови во ФА Купот – навивачите бараат истрага! 🎥

Славниот Нотс Каунти се најде во центарот на вниманието по натпреварот против Шрузебри во ФА Купот – причината е огромните сомнежи дека станува...

Извлечени групите за Европското првенство!

Наредното лето во Германија ќе се игра Европското првенство, а денес беа и извлечени групите за собирот на најдобрите вропски репрезентации.ГРУПА А: Германија,...

📷Меколи Калкин доби ѕвезда на Булеварот на славните

152 Меколи Калкин, кој го играше осумгодишниот Кевин Мекалистер во божиќниот филм „Сам дома“, доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд во Лос Анџелес,...