Без струја утре делови од осум скопски општини

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Карпош, Aеродром, Центар, Сарај, Студеничани, Гази Баба, Сопиште, Кисела Вода, соопштуваат од Регионалниот центар за управување со кризи – Скопје.

Според најавата, утре во периодот од 10:30 до 13:00 часот без напојување со електична енергија ќе останат корисниците од улицата „Струшка”, Општина Карпош, од 08:30 до 14:30 часот од улицата „Блажо Орландиќ” парни од бр.8 нагоре, Општина Aеродром, а од 08:00 до 15:00 часот  од улицата „Орце Николов”, Општина Центар.

Утре од 09:00 до 14:00 часот без струја ќе бидат корисниците од корисниците од селата Буковиќ,
Раовиќ, Ласкарци, Паничари, Општина Сарај, од 09:00 до 12:00 часот од ул.2 во село Долно Количани, Општина Студеничани,  а од 08:00 до 10:00 часот од бул.„Александар Македонски”, Општина Гази Баба.

Исто така, во периодот од 08:30 до 14:30 часот без струја ќе бидат корисниците од „Рудопроект”, „Каменолом Вардар Градба”, „Викендици Јаболци”, с.Јаболци, „Сателитски Центар Нова Брезница”, Нова Брезница, Ловиште „Јасен”, викендици „Држилово”, с.Држилово, Карст с.Јаболци, Викендици Патишка Река, с.Патишка Река, ПЦЦ „Хидро” во Општина Сопиште и корисниците од селата Осинчани, Малчиште, Елово, Црн Врв, Општина Студеничани, од 09:0 до 11:00 часот  корисниците од УСЈЕ – ул. 4, Општина Кисела Вода, од 09:00 до 12:00 часот од селото Света Петка, Општина Сопиште.

ПОСЛЕДНИ

Меси испратен со свирежи, тој имаше одговор за фановите🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IЛионел Меси синоќа го одигра својот последен натпревар...

Османи објави план од 9 чекори за нормализација на ситуацијата во Косово

Претседавачот со ОБСЕ, министерот Бујар Османи, објави план во девет чекори за деескалација и нормализација на тензиите на северот на Косово. Планот, како што се...

Во експлозија кај Днепар 20 повредени, меѓу кои пет деца

Руска ракета погоди двокатна станбена зграда во близина на Днепар, при што се повредени најмалку 20 лица, меѓу кои пет деца, соопшти синоќа шефот...

Попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пoпладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...