Бернардо Силва за иднината: Сити знае што сакам

Многу шпекулации има околу иднината на Бернардо Силва во Манчестер Сити.

Португлецот минатото лето сакаше да го напушти клубот, но сепак остана, а сега силен интерес за него покажува Барселона.

Наводно Бернардо Силва веќе има договор со Каталонците, но Барселона има финансиски проблеми и не може да се договори со Сити околу обештетувањето.

„Секогаш кажувам дека сум среќен тука, но не знам што ќе се случи. Останува да видиме. Моите односи со клубот се отворени. Јас бев искрен и тие знаат што сакам. Ако останам ќе бидам среќен бидејќи секогаш го давам најдоброто. Ако не останам, тоа е фудбалот“, изјави Бернардо Силва.

ПОСЛЕДНИ

СДСМ: Мицкоски стои пред одлука, дали ќе ја поддржи европската иднина или ќе го следи патот на Груевски

По 17 години чекање, нашата држава ги започна преговорите со ЕУ и има историска шанса за брз напредок во евроинтеграциите. За реализација на оваа...

Османи и Агелер со заедничко видеообраќање за годишнината од стратешкиот дијалог: Претстојат тешки одлуки, но САД се вашиот најголем пријател, порача амбасадорката

Како стратешки партнери ни претстојат бројни активности со цел адресирање на предизвиците на земјава како што е натамошното зајакнување на нашиот автентичен модел на...

Чави откри кога Меси ќе донесе одлука каде да продолжи

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7ITренерот на Пари Сен Жермен, Кристоф Галтие на...

Ништо од Баерн: Роналдо откри каде ќе игра следната сезона

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IИако се поврзуваше со враќање во Европа, поточно...