Бернардо Силва потврди: Останувам во Манчестер Сити

Бернардо Силва стави крај на сите шпекулации и потврди дека нема да го напушти Манчестер Сити во летниот преоден рок.

Во текот на целото лето Португалецот се поврзуваше со трансфер во Барселона, па дури и Сити потврди дека нема да му стои на патот.

Меѓутоа, Барселона не беше спремна да ја плати високата трансферна сума, па Бернардо Силва потврди дека останува на „Етихад“.

„Останувам во Манчестер сити. Немам добиено никаква понуда. Останувам во Манчестер, тука сум среќен и одлуката е донесена“, изјави Силва. 

Португалецот е дел од Манчестер Сити од летото 2017 година, кога дојде од Монако и има долг договор со „граѓаните“.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...