Бензема повторно испиша историја: Стана седми најдобар стрелец во Ла Лига

Францускиот напаѓач Карим Бензема синоќа постигна два гола во победата на Реал Мадрид од 3-1 против Еспањол.

Овој 34-годишен напаѓач постигна 222 гола на 417 натпревари во шпанската Ла Лига, па така го надмина Сезар Родригез, кој имаше постигнато 221 гол на 343 меча.

Французинот со двата погодоци стигна до седмата позиција во историјата, а пред него е Алфредо Ди Стефано со 227 гола на 329 меча и се очекува наскоро да падне под Бензема.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како и...

Елмас добива нов тренер во Наполи?

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQTимот на Наполи игра прилично слабо од почетокот на сезоната, а претседателот Аурелио...

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Древен гроб на Маите пронајден во текот на изградба на железница во Мексико

Мексиканските археолози откопаа богато украсени остатоци од човечки скелет во гробница стара повеќе од илјада години, во област каде што работниците ја завршуваат изградбата...