Бектеши го решава проблемот на Арачиново со електричната енергија

Министерот Бектеши ги информираше граѓаните на Арачиново дека во координација со градоначалникот и раководството на ЕВН е најдено решение за редовното снабдување со електрична енергија!

Исто така, најавено е дека ова решение е привремено, со надеж дека ќе биде долгорочно доколку сите страни го почитуваат договорот и законите во државата.

„Во координација со градоначалникот на општината, Ридван Ибрахим и раководството на ЕВН, најдено е решение за прашањето за редовното снабдување со електрична енергија!

Ова решение е привремено, се надеваме дека ќе биде долгорочно доколку сите страни го почитуваат договорот и законите на земјата.

Да вложиме максимални напори да заштедиме струја, да го заштитиме семејниот буџет и да не ја влошиме кризата“ – најави Бектеши.

 

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...