Бектеши: експертот за енергетика – шпиц кандидат, секогаш во офсајд

Министерот за економија, Крешник Бектеши го прашаа новинарите со тоа што најголем дел од експертите по енергетика коментират дека како Влада не преземате ништо и тоа го правете со цел одредени фирми коишто се појавиле сега на пазарот да можат да профитираат во сметка на грбот на граѓаните?

Но, министерот Бектеши истакна дека ЕСМ ги покрива 100% од потребите на универзалниот снабдувач.

“Не верувам дека некои приватни фирми го снабдуват универзалниот снабдувач. Согласно закон само ЕСМ има право да го снабдува универзалниот снабдувач со одлука на Влада .

Ако мислите на тие експерти кои се и во политика се исто така, тие значи колку што знам и шпиц кандидати биле но највероватно секогаш се во офсајд“ – кажа Бектеши.

ПОСЛЕДНИ

Меси испратен со свирежи, тој имаше одговор за фановите🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IЛионел Меси синоќа го одигра својот последен натпревар...

Османи објави план од 9 чекори за нормализација на ситуацијата во Косово

Претседавачот со ОБСЕ, министерот Бујар Османи, објави план во девет чекори за деескалација и нормализација на тензиите на северот на Косово. Планот, како што се...

Во експлозија кај Днепар 20 повредени, меѓу кои пет деца

Руска ракета погоди двокатна станбена зграда во близина на Днепар, при што се повредени најмалку 20 лица, меѓу кои пет деца, соопшти синоќа шефот...

Попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пoпладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...